2. a reciklira i računa

Autor: Administrator , 2. 5. 2018.

U sklopu godišnjeg školskog projekta EKOLojzeki, učenici 2. a razreda i njihovi  učitelji Neli Kanižaj i  Luka Gracin povezali su ekologiju i matematiku.

Prikupljali su poklopce šampona i različitih vrsta krema, a zatim im je učiteljica osmislila zanimljive matematičke zadatke istaknute na vrhu poklopca. Učenici su samostalno rješavali zadatke, a rješenja zadataka krila su se unutar poklopca. Nakon što bi izračunali, učenici bi okrenuli poklopac i provjerili točnost svoga izračuna. Tako su povezali naizgled nespojivo, ekologiju i matematiku i pri tom se dobro zabavili.

Osnovna škola Alojzija Stepinca Zagreb / Palinovečka 42, HR-10000 Zagreb / www.os-astepinca-zg.skole.hr / ured@os-astepinca-zg.skole.hr