UPISI U PRVI RAZRED 2015./2016.

Autor: Mia Masnjak Kalčik, 2. 3. 2015.

Poštovani roditelji naših i vaših budućih prvašića,

OBAVIJEŠTAVAMO VAS O POSTUPKU UPISA U PRVI RAZRED

2015./2016.

Prema Pravilniku o utvrđivanju psihofizičkog stanja djeteta upisi u prvi razred

raspisani su od strane

Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport

(11., 12. i 13. lipnja 2015.).

U periodu do 1. ožujka 2015. Ured utvrđuje popis djece- školskih obveznika i dostavlja ga Stručnom povjerenstvu škole, prema kojem se zatim u školi obavlja testiranje za upis djece (u periodu od 31. ožujka do 11. lipnja 2015.).

Stručno povjerenstvo za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta (nadležni liječnik škole – specijalist školske medicine i djelatnici škole: stručni suradnik pedagog i stručni suradnik psiholog, te učitelj razredne nastave) utvrđuje psihofizičko stanje djeteta radi:

- redovitog upisa u prvi razred osnovne škole,
- prijevremenoga upisa u prvi razred osnovne škole,
- odgode upisa u prvi razred osnovne škole,
- trajne odgode upisa u prvi razred osnovne škole,
- trajne odgode pohađanja škole,
- predlaganja primjerenog programa školovanja i primjerenih oblika pomoći djeci s teškoćama tijekom osnovnoškolskog ili srednjoškolskog obrazovanja.

Školski obveznici za školsku godinu 2015./2016. su sva djeca koja do 1. travnja 2015. imaju navršenih 6 godina života.

Za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik, roditelj može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine podnijeti zahtjev nadležnom Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program roditelj dostavlja osim zahtjeva i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

Upisno područje OŠ Alojzija Stepinca:

Cenkovečka – broj 48, Futoška, Horvaćanska cesta od broja 71 do 77, Kutnjački put, Kuzminečka  od broja 8 do kraja i svi neparni brojevi, Lopatinečka neparni broj 19 i parni od 48 do 52, Malogorička, Mlake, Odžačka, Palanjačka, Palinovečka, Rudeška od broja 234 do kraja i od broja 169 do kraja, Vrbje od broja 30 do kraja i od broja 31 do kraja.

Roditelji odnosno skrbnici djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole trebaju se javiti liječniku Službe za školsku i sveučilišnu medicinu Zavoda za javno zdravstvo “Dr. Andrija Štampar” nadležnom za osnovnu školu na čijem se upisnom području nalaze, odnosno gdje imaju prijavljeno prebivalište, odnosno boravište (u privitku).

Po završenom pregledu kod liječnice predbilježiti ćete se za termin za testiranje koje se provodi u školi.

U slučaju da se radi o prijevremenom upisu ili odgodi polaska djeteta u prvi razred, potrebno je da roditelj kontaktira školu kako bi se dogovorili za dodatni termin razgovora.

NADLEŽNA LIJEČNICA OSNOVNE ŠKOLE ALOJZIJA STEPINCA

Služba za školsku i sveučilišnu medicinu

Odsjek Trešnjevka – Gajevo Jarun,

H.Macanovića 2a, tel. 3831-541

Željka Štimac Miling, dr. med., spec. školske medicine

parni datumi 8,00 -12,00

neparni datumi 14,00-18,00

(2.kat)

Sve aktualne informacije bit će pravovremeno objavljene na web stranici škole i na ulazu u školu.

Priloženi dokumenti:
Skole_i_lijecnici.pdf (313.03 KB)

Osnovna škola Alojzija Stepinca Zagreb / Palinovečka 42, HR-10000 Zagreb / www.os-astepinca-zg.skole.hr / ured@os-astepinca-zg.skole.hr