Šestaši u Muzeju iluzija

Autor: Ida Mustač, 11. 2. 2016.

Učenici šestih razreda ove srijede posjetili su Muzej iluzija.

Mi, učenici šestih razreda, ove srijede posjetili smo Muzej iluzija. S velikim očekivanjima (već smo mnogo priča čuli o nevjerojatnim stvarima koje se tamo nalaze) ugurali smo se u autobus i nestrpljivo krenuli prema našem fantastičnom odredištu. Tako je i bilo – fantastično! Uvjerili smo se da zaista ništa nije onakvo kakvim se čini! Vidjeli smo vodu koja teče prema gore, Mirko nam je svima objasnio tajnu Rubinove vaze (hvala, Mirko!), iz holograma su izlazila različita bića, pogled Alberta Einsteina pratio nas je na svakom koraku, odupirali smo se gravitaciji u kosoj sobi (i to mnogo uspješnije nego naše profesorice!), hodali smo po stropu sobe, izgubili se u Sobi beskonačnosti, a najviše nam se svidjela soba u kojoj smo konačno bili veći i od naših profesorica! Ako mislite da je sve ovo nemoguće, svakako posjetite Muzej iluzija! Mi smo se ovom izvanučioničkom nastavom zabavili, začudili, oduševili, mnogo toga smo naučili i još jednom se uvjerili da ništa nije onakvo kakvim se čini.

Osnovna škola Alojzija Stepinca Zagreb / Palinovečka 42, HR-10000 Zagreb / www.os-astepinca-zg.skole.hr / ured@os-astepinca-zg.skole.hr