Učenici osmih razreda u Vukovaru

Autor: Administrator , 20. 11. 2016.

U sklopu projekta Posjet osmih razreda Vukovaru u organizaciji Ministarstva branitelja i Memorijalnog centra Domovinskog rata u Vukovaru, učenici osmih razreda Osnovne škole Alojzija Stepinca posjetili su Vukovar u pratnji razrednika Radmile Čirko i Mije Belje, pedagoginje Ljubice Subašić Pavelić i pripravnika Zvonimira Hanića.

Bogat i ispunjen program  počeo je predavanjem o Domovinskom ratu te obilaskom svih mjesta sjećanja vezanih za Bitku za Vukovar i Domovinski rat: Spomen dom hrvatskih branitelja, Muzej vukovarske bolnice, Memorijalno groblje i Spomen dom Ovčara. Među osnovnim ciljevima projekta ističe se prenošenje poruke mira, prihvaćanja različitosti i suosjećanja što je učenicima preneseno kroz Školu mira i radionice. Osim obilaska memorijalnih lokaliteta u Vukovaru, učenici su također posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej Vučedolske kulture. Program je završio kvizom znanja  između škola koje su posjetile Vukovar. Našu školu predstavljali su učenici Jakov Parat i Jakov Bara i osvojili  odlično 3. mjesto.

Povratak u Zagreb protekao je u sređivanju spoznaja skupljenih tijekom ovog posjeta, ali i uzburkanih osjećaja na koje je utjecalo  vrijeme posjeta Vukovaru, u tjednu kada obilježavamo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara.

Osnovna škola Alojzija Stepinca Zagreb / Palinovečka 42, HR-10000 Zagreb / www.os-astepinca-zg.skole.hr / ured@os-astepinca-zg.skole.hr