Petaši u Karlovcu i Krašiću

Autor: Administrator , 19. 10. 2017.

Izvanučionična nastava uvijek je izazov i učenicima i njihovim učiteljima. Tako je bilo i u utorak, 10. listopada, kada su se učenici petih razreda u pratnji svojih razrednica i profesora krenuli prema Karlovcu i Krašiću.

U Karlovcu su posjetili najveći akvarij slatkovodnih riba Aquatiku i upoznali bogatstvo života slatkovodnih rijeka. Nakon Grada na četiri rijeke posjetili su srednjovjekovni grad Ozalj koji svjedoči o stoljećima života velikaša jer je bio u posjedu obitelj Frankopana i Zrinskih. Sljedeće odredište bio je Krašić, rodno mjesto blaženoga kardinala Stepinca čije ime nosi naša škola i posjetili njegovu rodnu kuću.

Vratili su se u Zagreb obogaćeni novim spoznajama i uspomenama

Osnovna škola Alojzija Stepinca Zagreb / Palinovečka 42, HR-10000 Zagreb / www.os-astepinca-zg.skole.hr / ured@os-astepinca-zg.skole.hr