Hrvoje i ekoradionica Hrvatskih voda u 4. b

Autor: Administrator , 6. 11. 2017.

Hrvatske vode provode u osnovnim školama diljem Hrvatske edukativni program u kojem djeci predstavljaju svoja izdanja - ekoslikovnice čiji je glavni junak riječna kornjača Hrvoje.

U utorak, 31. listopada u sklopu  godišnjeg projekta EKOLojzeki, i naši učenici 4. b razreda imali su priliku upoznati Hrvoja i sudjelovati u ekoradionici. Gospođa Marija Visner,  autorica slikovnica, predstavila je učenicima slikovnice "Život uz rijeku - poplave" i "Voda - izvor života- Zaštita voda". Slikovnice su poučile učenike o potrebi očuvanja voda i prirode, a osobito je zanimljiv bio razgovor s Hrvojem, riječnom kornjačom, kojem se pridružio i Nilko Krokodilko, iz 4. b. Učenici su vrlo aktivno sudjelovali u radionici, a po završetku svaki je učenik dobio slikovnicu, a školska knjižnica komplet slikovnica.

Vjerujemo da ćemo nakon ovoga susreta više paziti na naše vode i radujemo se sljedećem susretu s Hrvojem. O svemu ovome možete čitati na poveznici ispod teksta.

Osnovna škola Alojzija Stepinca Zagreb / Palinovečka 42, HR-10000 Zagreb / www.os-astepinca-zg.skole.hr / ured@os-astepinca-zg.skole.hr