Drugačiji pristup lektiri u 3. c

Autor: Administrator , 8. 11. 2017.

Da čitanje lektire ne mora biti noćna mora pokazala je učiteljica 3. c razreda Tajana Franceković koja sa svojim učenicima održava lektiru na kreativan i zabavan način kako bi ih potakla na čitanje.

Miševi i mačke naglavačke Luke Paljetka divna je, duhovita i zabavna zbirka pjesama. Nakon čitanja učenici su izrađivali plakate kojima su polušali zainteresirati ostale učenike za čitanje zbirke pjesama. Također su obilježili Mjesec hrvatske knjige preodjevajući se u najdraži lik koji su potom ukratko predstavili. Nakon ovog zanimljivog predstavljanja mnogi su učenici i sami poželjeli pročitati predstavljene knjige. A kako je bilo, najbolje će dočarati fotografije.

Osnovna škola Alojzija Stepinca Zagreb / Palinovečka 42, HR-10000 Zagreb / www.os-astepinca-zg.skole.hr / ured@os-astepinca-zg.skole.hr