Četvrtaši na Medicinskom fakultetu

Autor: Administrator , 23. 2. 2018.

U četvrtom razredu uči se ljudsko tijelo unutar nastave Prirode i društva. Zahvaljujući jednoj mami iz 4. b razreda, svi četvrtaši predvođeni svojim učiteljicama i pratnjom posjetili su Medicinski fakultet u Zagrebu i prisustvovali dvjema zanimljivim i poučnim radionicama

Posjetili su učionicu anatomije i priručni muzej u kojem su izložci od velike važnosti za istraživanje ljudskog tijela stari više od pedeset godina. Posjetili u  i Centar za mozak u kojem su učenici nakon prezentacije i predavanja o mozgu i načinu njegova funkcioniranja na gipsanim odljevima mozga pronalazili i bojili pojedine centre i saznali što sve moramo učiniti kako bismo održali mozak zdravim. Zanimljivi i nadahnuti predavači upoznali su nas kroz zorne primjere s ovim složenim gradivom. Zahvaljujemo im na predavanju koje je bilo prilagođeno našim učenicima i što su na pristupačan i razumljiv način odgovorili na naša brojna pitanja i utažili našu znatiželju i glad za znanjem.

Zahvaljujemo i mami iz 4. b razreda koja nam je omogućila da gradivo o ljudskom tijelu proučimo na zanimljiv i kreativan način.

Osnovna škola Alojzija Stepinca Zagreb / Palinovečka 42, HR-10000 Zagreb / www.os-astepinca-zg.skole.hr / ured@os-astepinca-zg.skole.hr