Matematika

Slavni matematičari oduvijek su matematikom nastojali izraziti i svoju osobnost. Karl Friedrich Gauss (1777.-1855.) nazvao je matematiku kraljicom znanosti, a James Sylvester (1814.-1897.) ju je opisao kao glazbu uma. I zaista u svakoj znanosti trebate matematiku, u većoj ili manjoj mjeri. Važno je znati da matematika nisu samo brojevi, geometrijski likovi, jednadžbe i slično, matematika je puno, puno više... Ona opisuje naš svijet, svu njegovu ljepotu i sve njegove zakone funkcioniranja. Ako se dobro pogleda, iza zavjese svakodnevne slike, uvijek se može uočiti matematika. Na nastavi matematike ćemo zajedno zaviriti iza te zavjese i potaknuti vas da se odvažite zakoračiti dalje, otkrivati sve ljepote koje matematika ima. I ne bojte se, svi vi imate maštu, pa stoga imate i nadarenost za matematiku. Jer, kako je rekao Augustus DeMorgan (1806.-1871.), "pokretač matematike nije zaključivanje, nego mašta“. Na vama je samo da iskoristite tu maštu.
Kristina Bačić, Ivana Džalto, Ružica Lukić, Vesna Seuček, Maja Očko Šunjić

Rasporedi dopunske i dodatne nastave matematike

Osnovna škola Alojzija Stepinca Zagreb / Palinovečka 42, HR-10000 Zagreb / www.os-astepinca-zg.skole.hr / ured@os-astepinca-zg.skole.hr