Dan kruha

Autor: Andrijana Milak, 20. 10. 2023.

Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježili smo 17. listopada u obje naše Škole. Uz prigodne eksponate, pripremili smo malu i veliku knjigu recepata - Mala kuharica velikih Lojzeka i Velika kuharica malih Lojzeka, prezentaciju koju je izradio naš učenik te prigodne tekstove koje su učenici govorili  u svakom razredu. Naravno, i ove smo se godine počastili raznim slasticama, ali uz naglasak na smanjenje otpada od hrane. Zadatak svih učenika bio je da donese neki prigodni prehrambeni proizvod te da, uz zajedničko jedenje, razgovaraju s učiteljima o važnosti hrane i činjenici da se godišnje jako puno hrane baci što je globalni problem.

U digitalnu kuharicu uključili smo dvadesetak zanimljivih radova i njih možete prelistati na linku Mala kuharica velikih Lojzeka.

Veliku knjigu recepata uvrstit ćemo u školsku knjižnicu kao našu građu koju učenici mogu posuđivati i prema njoj cijele godine pripremiti ukusnu hranu sa svojim roditeljima.

Cjelokupni događaj fotografirali su članovi naše Novinarske skupine, a fotografije se nalaze u nastavku.

Osnovna škola Alojzija Stepinca Zagreb / Palinovečka 42, HR-10000 Zagreb / www.os-astepinca-zg.skole.hr / ured@os-astepinca-zg.skole.hr