Predavanja za učenike - Virtualni svijet za pet - prevencija elektroničkog nasilja i ovisnosti o medijima

Autor: Andrijana Milak, 20. 11. 2023.

U tjednu od 13. do 17. studenoga održana su predavanja na temu Virtualni svijet za pet - prevencija elektroničkog nasilja i ovisnosti o medijima za sve učenike predmetne nastave (5.-8. razreda). Predavanja su održali predavači iz Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu. Govorili o pojmu medija, medijima koje učenici koriste, pozitivnim i negativnim stranama, opasnostima koje se kriju iza njih te načinu na koji se učenici mogu zaštititi. Posebno se govorilo o tzv. cyberbullyingu ili elektroničkom nasilju te su učenici dobili informacije kako spriječiti takvo nasilje, ali i kome se obratiti u slučaju istoga.

U prilogu se nalazi i upitnik koji učenici mogu riješiti kako bi saznali jesu li razvili ovisnost o medijima.

Predavanja su učenicima bila vrlo korisna i zanimljiva, a predavačima se ovim putem zahvaljujemo na angažmanu.

Kliknite na fotografiju za upitnik o ovisnosti o medijima

Osnovna škola Alojzija Stepinca Zagreb / Palinovečka 42, HR-10000 Zagreb / www.os-astepinca-zg.skole.hr / ured@os-astepinca-zg.skole.hr