#KahootWorldCUp 23

Autor: Andrijana Milak, 6. 12. 2023.

Učenici produženog boravka četvrtih razreda proveli su 30. studenoga uzbudljivo i napeto poslijepodne sudjelujući su na #KahootWorldCUp 23 pod vodstvom učiteljice Lidije Cvetko.

Kahoot Cup je globalna Trivia igra koju igraju učenici iz cijelog svijeta i nije akademske prirode, nego ima humanitarni karakter, ali i djecu uči važnu lekciju – da su djeca širom svijeta više slična nego različita i da ih okupiraju, povezuju i brinu iste stvari.

Igra se igrala na engleskom jeziku, u 4 različita termina kako bi obuhvatila sve svjetske vremenske zone. Natjecanju se priključilo više od 6 500 učenika iz više od 60 zemalja.

Osim  napete igre i praćenja stanja na ljestvici, veliko uzbuđenje kod učenika izazvalo je samo uključenje u igru putem Zoom-a, u kojem su se svi međusobno pozdravljali, predstavljali svoje zemlje zastavama, simbolima, smješkali se, pjevali i plesali zajedno. Na taj način su slavili globalno jedinstvo i sportski duh.

Ocjenom 28,012, učenik Teddy iz SAD-a osvojio je najviše bodova, dok su naši učenici osvojili od 136. do 270. mjesta. Bravo za sve i veselimo se Kahoot World Cupu 24!

Osnovna škola Alojzija Stepinca Zagreb / Palinovečka 42, HR-10000 Zagreb / www.os-astepinca-zg.skole.hr / ured@os-astepinca-zg.skole.hr