Obilježavanje Svjetskog dana osoba sa sindromom Down

Autor: Andrijana Milak, 22. 3. 2024.

Dana 21. ožujka 2024. učenici drugih razreda obilježili su Svjetski dan osoba sa sindromom Down tako što su svi obukli dvije različite šarene čarape i na taj način dali podršku osobama rođenima sa sindromom Down.

Taj dan također su obilježili i Dan šuma gledajući i sudjelujući u interaktivnoj predstavi Šumska bajka. Edukativna predstava bogata pjesmama i poukama izmamila je kod učenika osmijeh na lice i ostavila dubok utjecaj na njih. Ponovili su kada počinje proljeće i koje se sve promjene događaju u prirodi u to godišnje doba i zašto je važno očuvati prirodu oko nas. Osvijestili su zašto je važno razvrstavati otpad kako on ne bi došao do voda i zagadio ih jer vode za piće je jako malo. Dana 22. ožujka 2024. obilježava se Svjetski dan voda.

Osnovna škola Alojzija Stepinca Zagreb / Palinovečka 42, HR-10000 Zagreb / www.os-astepinca-zg.skole.hr / ured@os-astepinca-zg.skole.hr