Završnica humanitarne akcije Dobrota nađe put

Autor: Andrijana Milak, 26. 3. 2024.

U tjednu od 18. do 22. ožujka u našoj Školi organizirana je humanitarna akcija Dobrota nađe put. Na obje lokacije prikupljali smo prehrambene i higijenske potrepštine za udrugu Mali zmaj, društvo za poboljšanje kvalitete života siromašne i nezbrinute djece u sklopu projekta Opremanje skladišta hrane Malog zmaja. Dana 25. ožujka učenici Vito Baričević i Ana Bujić zajedno sa zamjenicom ravnateljice Željkom Milić Pešec i organizatoricom humanitarne akcije Kristijanom Ferderbar Bućan predali su sve prikupljene potrepštine Udruzi. Ovakav susret ostavio je snažan dojam na sve prisutne, a posebno na učenike Vitu i Anu koji su imali priliku vidjeti prostorije udruge i sve donacije koje će se proslijediti djeci koja su u potrebi. Vito i Ana složili su se da je odlazak u udrugu bio potresan, ali je pobudio zahvalnost prema svemu što imaju jer postoje mnoga djeca koja si to ne mogu priuštiti. Učenica Ana je dodala i da je tijekom posjeta razmišljala o velikim količinama hrane koja se svakodnevno baca te potrebi da ipak razmislimo prije nego je bacimo. Trebali bismo svi zajedno razmisliti o svemu što imamo, a često zaboravljamo i biti zahvalni na tome. Hvala svima koji su svojim nesebičnim prilogom potpomogli humanitarnu akciju za djecu koju će donacija itekako razveseliti i biti od pomoći.

heart

Osnovna škola Alojzija Stepinca Zagreb / Palinovečka 42, HR-10000 Zagreb / www.os-astepinca-zg.skole.hr / ured@os-astepinca-zg.skole.hr