Osnovna škola Alojzija Stepinca na svjetskoj HIPPO olimpijadi iz engleskog jezika

Autor: Andrijana Milak, 4. 10. 2023.

Učenici iz Hrvatske ponovno su sudjelovali na svjetskom finalu međunarodnog natjecanja iz engleskog jezika Hippo Olympiad World Finals održanog u Rimu od 27. do 30. rujna 2023. Predstavnica naše Škole, Lota Širola, učenica 6.b razreda, direktno se plasirala u finale natjecanja nakon drugog, polufinalnog kruga natjecanja u travnju. Lota je hrabro branila boje naše Škole i Hrvatske te briljirala u iznimno jakoj konkurenciji natjecatelja iz 60 zemalja. O kakvom ogromnom uspjehu se radi, uvijek najbolje pokazuju brojke:

- izlučni krug: 83.295 natjecatelja

- kontinentalna finala: 9.889 natjecatelja

- svjetsko finale: 223 natjecatelja

Hrvatsku je predstavljalo 15 učenika raznih uzrasta u nekoliko kategorija s osvojene dvije medalje (zlato i broncu), čime je hrvatska delegacija „zasjela“ na prvo mjesto ovog prestižnog natjecanja!

Čestitke na ovom divnom uspjehu uputila je, ispred Hrvatskog Veleposlanstva u Rimu, i diplomirana savjetnica Tamara Perišić koja je svojom nazočnošću na svečanom proglašenju pobjednika uveličala ovaj događaj i dala podršku našoj djeci i njihovim mentorima.

Čestitke Loti i njezinoj mentorici Lani Protegi Golub!

Osnovna škola Alojzija Stepinca Zagreb / Palinovečka 42, HR-10000 Zagreb / www.os-astepinca-zg.skole.hr / ured@os-astepinca-zg.skole.hr