Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2023.

Autor: Andrijana Milak, 19. 10. 2023.

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige i u našoj školskoj knjižnici organiziraju se različite aktivnosti. I ove godine se provodi Nacionalni kviz za poticanje čitanja, a ovogodišnja tema je Pronađeni u prijevodu. Mjesec je posvećen upravo književnom prevođenju, a odabrane knjige za čitanje su:

Volker Mehnert, Claudia Lieb: Alexander von Humboldt (s njemačkoga prevela Lara Hölbling Matković),
Stefan Boonen: Nahoče iz Wammerswalda (s nizozemskoga prevela
Svetlana Grubić Samaržija),
Frances Hodgson Burnett: Tajni vrt (s engleskoga preveo Ivan Ott).

U suradnji s učiteljicom Hrvatskoga jezika Anom Župan u školskoj knjižnici je organizirano rješavanje kviza, a pozivamo i ostale učenike da do 23. listopada riješe kviz i tako sudjeluju u izvlačenju vrijednih nagrada i posjeti završne svečanosti u NSK sa školskom knjižničarkom (https://www.mhk.hr/kviz/). Učenice 7. a razreda Jana Janković, Katarina Dropulić i Klara Dropulić pročitale su zadana djela, raspravljale o njima te s lakoćom riješile kviz.

Sretno svima i nek' vam riječ ne bude strana(c).

Osnovna škola Alojzija Stepinca Zagreb / Palinovečka 42, HR-10000 Zagreb / www.os-astepinca-zg.skole.hr / ured@os-astepinca-zg.skole.hr