Učenici naše škole u Kini na Svjetskom ekipnom prvenstvu u igri Go osvojili 8. mjesto

Autor: Željkica Milić Pešec, 4. 12. 2023.

Jedna od izvannastavnih aktivnosti u školi je Šah i igra Go koja već godinama privlači znatiželju naših učenika. Uz dugogodišnji stručan rad voditelja Damira Medaka troje učenika je po prvi put u povijesti kao mlada reprezentacija Hrvatske igrala jedan službeni svjetski turnir na Dalekom IstokuKineska Go federacija je organizirala timski turnir za mlade, od 1. do 5. prosinca 2023., na koji su uz domaćina pozvali još 9 ekipa iz pet kontinenata. Iz Europe su pozvane dvije ekipe pa je uz Njemačku, kao jednu od najaktualnijih i najboljih u kategoriji mlađih uzrasta, predložena i Hrvatska. Ekipu su činila tri igrača u dobi od 7 do 18 godina. Iz Hrvatske su, prema stanju u Europskoj rejting bazi, to bili Stjepan Medak (majstor 3. dana), Roko Crvelin (prošlogodišnji osmaš, majstor 3. dana) i Teo Sladetić (1kyu). Čestitamo! Pozivamo vas na Juniorsko prvenstvo Hrvatske u subotu 9.12.2023. u Konfucijev institut Sveučilišta u Zagrebu, na adresi Savska 25, s početkom u 9:30 sati.

Osnovna škola Alojzija Stepinca Zagreb / Palinovečka 42, HR-10000 Zagreb / www.os-astepinca-zg.skole.hr / ured@os-astepinca-zg.skole.hr