"Mi znamo što su mediji"

Autor: Administrator , 10. 5. 2015.

U sklopu projekta "Mi znamo što su mediji" učenici sedmih razreda proteklog su tjedna sudjelovali u brojnim aktivnostima: u srijedu 6. svibnja 2015. posjetili su prostorije Hrvatske radiotelevizije, a u školi su prisustvovali predavanju doc.sc.dr. Igora Kanižaja o opasnostima i izazovima nasilja putem novih medija, u petak 8. svibnja 2015. u školskoj su se knjižnici na satu hrvatskog jezika upoznali s pojmom knjižnične građe, na satu povijesti poslušali su predavanje o političkoj propagandi a projektni tjedan veselo završili druženjem s nogometašima NK Dinamo u sklopu tribine "Sport i mediji".

U sklopu projekta "Mi znamo što su mediji" učenici sedmih razreda 6. svibnja 2015. posjetili su prostorije Hrvatske radiotelevizije u pratnji svojih razrednica i vjeroučiteljice. Uz stručno vodstvo gospođe Nade Chedid upoznali su se s poviješću prvog emitiranja televizijskog i radio programa te obišli prostorije u kojima nastaje program radija i televizije.

Isti dan u prostoru škole organizirano je za roditelje i učenike predavanje doc.sc.dr. Igora Kanižaja s Fakulteta političkih znanosti o opasnostima i izazovima nasilja putem novih medija.

U petak 8. svibnja 2015. na satu hrvatskog jezika održanom u knjižnici, knjižničarka ih je upoznala s pojmom knjižnične građe i referentnom zbirkom, te načinom samostalnog služenja pravopisom, rječnikom i enciklopedijom. Nova su saznanja provjerili grupnim radom na zadatcima uz pomoć rječnika, enciklopedija, leksikona i pravopisa.

Na satu povijesti poslušali su predavanje o političkoj propagandi nacističke Njemačke te se upoznali s metodama oglašavanja koje se od tada modificirano primjenjuju u marketinškoj industriji.

Projektni tjedan završio je u školskoj dvorani veselim druženjem s nogometašima NK Dinamo gdje su se neki učenici mogli okušati u novinarskoj ulozi u sklopu tribine "Sport i mediji".

Zahvaljujemo na suradnji svim sudionicima projekta "I mi znamo što su mediji", učiteljima, roditeljima i učenicima u nadi da smo stekli šire spoznaje, dublje razumijevanje i nove vještine vezane uz medije.

Osnovna škola Alojzija Stepinca Zagreb / Palinovečka 42, HR-10000 Zagreb / www.os-astepinca-zg.skole.hr / ured@os-astepinca-zg.skole.hr