Pismo Ministra

Autor: Mia Masnjak Kalčik, 7. 5. 2023.

Poštovani roditelji,

prenosimo navedeno iz pisma Ministra vezano za nedavne događaje u Beogradu. U našoj Školi se ne toleriraju oblici nasilničkog ponašanja. Molimo Vas da istaknete svojem djetetu da ne smije biti nasilno prema drugima, uključujući i on-line nasilje, kao i verbalno i fizičko nasilje i isključivanje iz grupe vršnjaka. Potaknite svoje dijete da Vam se povjeri ako je žrtva nasilja ili ako je svjedočilo nasilju. Vama i Vašem djetetu na raspolaganju su ravnateljica, psihologinja i pedagoginja, razrednici i svi učitelji naše Škole, ako nam se trebate povjeriti zbog bilo kojih nepovoljnih okolnosti vezanih za Školu, zdravlje i sigurnost djeteta.

Ovim putem Vas također pozivamo na predavanje za roditelje s temom nenasilja, koje smo ostvarili suradnjom s Centrom za mentalno zdravlje mladih. Voditeljica Centra za zdravlje mladih Elle Selak Bagarić, prof.psih. održati će predavanje za roditelje 23.svibnja 2023. U 17:30 u Palinovečkoj 42.

Ravnateljica Darka Bebić Štimac, prof.

Psihologinja dr.sc. Mia Masnjak Kalčik, prof.psih.

Pedagoginja Ivana Dević, prof.ped.

Osnovna škola Alojzija Stepinca Zagreb / Palinovečka 42, HR-10000 Zagreb / www.os-astepinca-zg.skole.hr / ured@os-astepinca-zg.skole.hr